Pomeranian

To typ lisowaty pochodzący z pomorza z skąd jest jego nazwa. To słodki piesek, który łamie serca ludzi swoim urokiem jest jednak bardzo wymagający co do pielęgnacji.

Szpice mają dwie warstwy okrywowe zewnętrzną jak wewnętrzna. Według wzorca mają strukturę bawełny. Szpice wymagają codziennego czesania. Gubienie włosa sprawia właścicielom dużo problemów. Trzeba wiedzieć iż warstwa wewnętrzna powinna być wyczesana grzebieniem lub trymerem. Nie wyczesanie warstwy wewnętrznej sprawia iż warstwa zewnętrzna robi się rzadka. Najgorszym błędem jaki można spotkać to skracanie lub nawet golenie warstwy wewnętrznej co powoduje wzrost i nasilenie tego podszerstka. Piesek wygląda jak bałwan. Zanika całościową warstwa zewnętrzna którą jest pięknym długim prostym włosem. Tylko po regularnym wyczesywaniu podszerstka możemy uzyskać piękno pomeranina.

fryzjer dla zwierząt rzeszów

Następnym etapem jest modelowanie okrywy włosowej zewnętrznej gdzie uzyskujemy efekty i fryzury Boo. Pieska możemy kąpać co miesiąc, nie jest konieczne kąpanie go częściej chyba, że to wymaga sytuacja.

Ważnym elementem jest kontrola pazurów i łapek aby nie były zarośnięte. Przemywanie oczek i uszu dla dobrej higieny jak najlepiej wskazana dla zdrowia pupila. Trzeba pamiętać iż takich piesków się nie strzyże maszynką, chyba że to jest bardzo duża wielkość włosa zostawiona od skóry. Na takie maszynki powinna zostać nałożoną nasadka na ostrza. Szpice strzyże się dwa razy w roku. Czesanie powinno być nieodłączną codzienną pielęgnacją takiego psa.

Gdy jednak czas lub sytuację nie pozwoliły na wyczesanie w domu to w naszym salonie jest możliwość przy pomocy mechanicznych narzędzi typu nadmuch suszarki usunąć bezboleśnie podszerstek lub użycie grzebienia i trymera. Wyczesanie jak i kąpanie może także być co miesięczną wizytą dla tej danej rasy.

Usługi dla szpica w naszym salonie:

  1. Obcinanie pazurów lub pielęgnacja łap
  2. Full service usługa kompleksowa na piątkę (kąpanie, suszenie, pielęgnacja, trymowanie i modelowanie)
  3. Usługa sezonowa dla szpica – kąpanie plus suszenie z pielęgnacją łap, oczu, uszu. – 50min.

Rezerwacje

Zarezerwuj online tutaj

Lub na booksy