Wyczesywanie podszerstka Rzeszów

Wiele jest piesków, które posiadają podszerstek – to okrywa włosowa w celach ogrzania zwierzęcia przed zimnem. Gdy nadchodzą cieplejsze dni pieski zaczynają gubić sierść, aby się schłodzić. Uciążliwe robi się to dla właścicieli, którzy muszą się borykać z tzw. linieniem.

Klienci, którzy chcą się pozbyć problemu sięgają po maszynki i golą psa na krótko – często nie wiedząc iż to jest duża krzywda dla psa jeśli chodzi o zdrowie i wygląd psa. Po o strzyżeniu sierść i okrywa włosowa nabiera większego zapędu na większą ilość podszerstka i sierść robi się sztywna i gęściejsza. Co może powodować odwrotny efekt. Wygląd psa może nie być już dla nas zadowalający.

Bezbolesne usuwanie podszerstka u zwierząt

wyczesywanie suszernie trymowanie psów rzeszów

Wiejemy nie golimy

Aby pozbyć się podszerstka u psa, najlepszym sposobem jest wyczesywanie go trymerem lub użycie dużego nadmuchu w suszarce. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Ważne jest także aby to robić systematycznie, aby przyzwyczaić skórę do takich zmian skórnych. Każda systematyczna wizyta w salonie zapewni lepsze efekty dla zdrowej skóry i sierści psa.

Groomer Rzeszów