Pielęgnacja psa rasy Shih Tzu

Zgodnie z legendą Budda posiadał psa, który miał zdolność do przemiany w lwa. Shih tzu jest do niego bardzo zbliżony pod względem wyglądu – posiada masywną budowę, okrągłą głowę i bujną sierść. Pod względem charakteru ten mały pies ma jednak wiele wspólnego z dzikim kotem – shih tzu urzekają swoją śmiałym, pogodnym usposobieniem i przywiązaniem. Od ludzi sympatyczne czworonogi oczekują pełnej uwagi.

Jako świątynny pies rasowy wymaga świętych pielęgnacji dla każdego psa :). Włosy czy jako szata tego psa bardzo szybko rośnie i rośnie przez całe życie tak samo pod łapami czy to na brzuchu czy to na głowie. Włos nie jest bardzo wymagający w utrzymaniu dobrej kondycji, ale trzeba go codziennie wyczesywać ma tendencje do kołtunienia. Piesek mając tak gęste umaszczenie wygląda jak puchaty miś i trzeba sprawić aby czuł się bardzo dobrze i wygodnie. Bardzo ważnym w pielęgnacji jest grzywa, która zasłania oczy psu. Należy ścinać ją bardzo krótko, wiązać albo często przycinać przy oczach.

Uszy są ciężkie i opadające, ważne aby nie były zakorkowane przez włosy i kontrolować aby nie dopuścić do stanu zapalnego. Psy miewają je często gdy właściciele nie wiedzą o tej przypadłości i kontroli. Shih tzu jest psem charakternym i trzeba go przystosowywać jak najszybciej do pielęgnacji czy do salonu groomerskiego. Z pieskiem można przyjść już po pierwszych szczepieniach weterynaryjnych. Można zadbać o jego pierwsza pielęgnację, która obejmuje czesanie kapanie pielęgnacja łap, uszu, oczu i jest to adaptacja do pierwszego strzyżenia. Na pierwszej wizycie nie strzyżemy pieska, ale modelujemy na szczenięca kulkę. Piesek po takiej wizycie czuję się szczęśliwy ponieważ ułatwiliśmy mu widzenie i chodzenie.

Strzyżenie psów Shih Tzu Rzeszów

Włosy które już urosły przez 4 msc były już dla shih tzu uporczywe. Shih tzu wymaga częstego strzyżenia, aby mógł się sprawnie poruszać oczywiście są fryzury które mogą być długie, piękne z połyskiem, ale to wymaga papilotowania i częstego czesania czy przycinania. Jest to pielęgnacja dla wytrwałych miłośników.

Shih tzu ma najczęściej krzywe łapy co stanowi wyzwanie dla strzyżących, w naszym salonie możemy zapewnić iż łapy będą perfekcyjnie umodelowane i dobrze wyglądały. Strzyżenie pieska zalecane jest co 1 miesiąc. Z kolei kąpanie psa zaleca się według konieczności zabrudzenia lub potrzeby nawilżenia włosa. Wszystko zależy od rodzaju włosa, shih tzu może mieć gęste umaszczenie lub rzadkie.

fryzjer dla psów rzeszów

Usługi dla shih tzu w naszym salonie:

  1. Usługa sezonowa: pielęgnacja łap, uszu, oczu plus modelowanie – 1h – 1h 20min
  2. Full service: usługa kompleksowa na 5. Około 2h 30min
  3. Strzyżenie – 1-3h
  4. Mycie zębów – 15 min
  5. Wizyta „1” adaptacyjna: kąpiel, suszenie, wyczesanie i modelowanie. Pielęgnacja łap, oczu, uszu – ok 1h

Rezerwacje

Zarezerwuj online na Booksy