Kompleksowa obsługa Psa na piątkę!

Tzw. Full Serwis Psa

1

Kąpiel psa

Szacowany czas kąpieli małego psa wynosi około 15 minut. Psa przypina się do wanny aby nie została wyrządzona mu żadna krzywda po czym zapewniamy mu komfort psychiczny podczas kąpieli. Myjemy go szamponami i przyzwyczajamy do natrysku wody. Po kąpieli nakładamy odżywkę lub maski po czym zostaje ona spłukana. Psa po kąpieli otulamy ręcznikami.

kapiel zwierzat rzeszow

2

jak samodzielnie ostrzyc psa

Rozczesywanie

Po kąpieli rozczesujemy psa na mokro i usuwamy filce i kołtuny odpowiednimi do tego narzędziami. Używamy odżywek i suchych szamponów aby pielęgnacja odbywała się bezboleśnie.

Kołtuny
Szacowany czas usunięcia kołtunią zależy od ich wielkości i gęstości. Najczęściej powstają w okolicach łap, pod pachami, ogonie. Czasami występują także na pysku i całej okrywie włosowej. Jeżeli jest ich bardzo dużo i występują na całym psie wtedy czas jest znacznie wydłużony i jest to około 40 min do 1h. Pies wymaga nie tylko jego usunięcia, ale potrzebuje odpoczynku podczas zabiegu oraz obchodzenia się że zwierzęciem w bardziej delikatny sposób. Wyciąganie i usuwanie kołtunów może psu sprawiać nie przyjemność ze względu na dłuższy czas pielęgnacji oraz nie chcianych ruchów, a nawet lekkiego dyskomfortu przy wyciąganiu kołtunów. Jeżeli widzimy iż pies posiada więcej kołtunów niż na łapach i ogonie zalecam doliczenie wcześniejszej tej usługi aby się przygotować i użyć odpowiedni środków aby zapobiec dyskomfortu psu.

3

Suszenie

Suszenie psa i szacowany czas tej usługi to około 30 min. Podczas tego zabiegu bardzo zwracam uwagę aby psu nie wiać w oczy ani na pysk czy uszu. Większego nawiewu używam do łap, całej maści i na pupie. Mniejszego nawiewu z ręcznej suszarki używam do pyska i całej głowy i szyi. Używając także przy tym szczotki oraz pudlówki. Gdzie włos jest szybciej wysuszony i dobrze wygląda.

suszenie psa w

4

strzyżenie psów rzeszów

Strzyżenie

Po uprzednio przygotowanej pielęgnacji psa, gdy włos jest czysty i wyczesany, strzyżenie jest bez problemowe i samo strzyżenie trwa krócej niż przy strzyżeniu bez wcześniejszej pielęgnacji. Samo strzyżenie trwa od 30 min do 40 min przy psie bardzo małym. Gdy pies jest nie przygotowany strzyżenie psa może się wydłużyć o połowę zaplanowanego czasu. Strzyżenie jest zawsze omawiane z właścicielem pupila. Najlepiej gdy właściciel przyniesie ze sobą fotografie upragnionej fryzury.

Fryzury
Aby uzyskać upragnioną fryzurę najczęściej jest wykonywany tzw. szlif czyli modelowanie kształtów. Trzeba pamiętać gdy mamy psa o gęstej sierści modelowanie kształtów jest nieco dłuższe. Można skorzystać z doboru fryzur jaki jest u nas w katalogu. Nie każdy piesek nadaje się do fryzury z katalogu lub naszej wizji. Jednakże doradzimy aby piesek wyszedł z salonu piękny i dobierzemy odpowiednią do urody fryzurę i potrzeb jakie zwierzak potrzebuje.

5

Oczy, uszy, pazury

Pazury
Gdy pies jest podawany kompleksowej usłudze pielęgnacji w salonie nie odłącznym elementem jest obcinanie pazurów. Przy strzyżeniu łap i jej pielęgnacji natrafiają się dłuższe pazury, które są skracane do odpowiedniej długości. Nie skrócenie pazurów podczas pielęgnacji może powodować zakręcenie narzędzi podczas strzyżenia lub powikłań i ropiejących się poduszek.

Oczy i uszy
Drugim elementem kompleksowej pielęgnacji jest przemycie oczu i uszu preparatami do tego należącymi. Czasami pieski mają zapchany kanał słuchowy włosami, które także wyrywam w celach profilaktycznych i higienicznych. Nie zostaje usuwana z nich woskowina, która powinna chronić uszy psa. Większe zabiegi i problemy zapalne zawsze informuje i zalecam pobyt u weterynarza. Wszystkie niepokojące sygnały omawiam i informuje.

dbanie o oczy i uszy u zwierząt

Rezerwacje

Zarezerwuj online na Booksy