Maltańczyk to rasa najczęściej spotykana. Piesek uznawany jest jako dobry terapeuta. Jego osobowość najczęściej odpowiada każdemu, nadaje się do dzieci jak i osób samotnych czy rodzin. Jego pielęgnacja zaczyna się bardzo wcześnie już po pierwszych szczepieniach weterynaryjnych około 4 do 5msc.

Maltańczyk jest bardzo wrażliwy i adaptacja z salonem groomerskim jest jak najbardziej wskazana by uniknąć późniejszych stresów czy problemem z włosem. Włos jest bardzo cienki i się puszy co sprawia na początku dużo problemu właścicielom. Czasami zdarza się, iż maltańczyki mają podszerstek i należy zadbać aby go wyczesywać. Maltańczyki mają bardzo wrażliwa skórę, czasami widać jego różowawą barwę przez włosy. Należy bardzo uważać przy pielęgnacji aby nie wyrządzić psu krzywdy. Aby zapewnić psu jedwabisty włos należy często dbać o jego pielęgnację. Dopiero po systematycznym i regularnej pielęgnacji skóry i włosa poprzez odpowiednie kosmetyki możemy podziwiać piękno włosa maltańczyka.

Utrzymujemy uszy w czystości codziennie je kontrolując i systematycznie przemywając kosmetykami. Oczy należy przemywać bardzo często nawet do 2 razy dziennie. Bardzo ważne w strukturze włosa jest karma i posiłki. Dzięki dobremu doboru posiłków jesteśmy w stanie otrzymać bardzo dobra kondycję psa, lśniącego włosa i zdrowych oczu. Oczy się oczyszczają co czasem powoduje u Maltańczyków brązowe zacieki, w późniejszym stadium może wystąpić zaćma lub ślepota. Przyczyną zacieków mogą być bakterie lub alergie. Maltańczyka kąpię się gdy zachodzi taka potrzeba czystości.

Bardzo ważnym w pielęgnacji są oczy i opadające uszy, które mogą mieć wąski kanał słuchowy i wymagana jest lepsza wentylacja po przez usuwanie włosa. U tej rasy pieska często spotyka się piąte pazury lub nawet szóste co trzeba regularnie skracać i kontrolować. Maltańczyk jest bardzo wrażliwy na zimno więc trzeba zapewnić mu ciepło po przez ubranka, nawet jeśli mają długa szatę czy też średnią. Ich cienka skóra jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatur i najczęściej po kąpieli długo się trzęsą i należy zadbać by otulić ich w kocyk lub ciepły ręcznik. Zaleca się aby pieska pielęgnować systematycznie co około 1 – 1,5 miesiąca. Częsta wizyta sprawi psu mniej stresu, uniknie kołtunów i ciągnięcia wrażliwej skóry przy czesaniu.

pielegnacja maltanczyka rzeszów

Usługi dla maltańczyka w naszym salonie:

  1. Kąpiel z suszeniem plus pielęgnacja łap, uszu, oczu – 30 min
  2. Mycie zębów – 15 min
  3. Full service, kompleksową pielęgnacja na 5 – 1hi 15 min
  4. Usługa sezonowa. Pielęgnacja łap, oczu, uszu plus modelowanie – 40min

Rezerwacje

Zarezerwuj online na Booksy