Rezerwacje

Zarezerwuj online na Booksy

Obcinanie pazurów u zwierząt

Gdy pies lub inne zwierzę jest podawane kompleksowej usłudze pielęgnacji w salonie nieodłącznym elementem jest obcinanie pazurów. Przy strzyżeniu łap i jej pielęgnacji natrafiają się dłuższe pazury, które są skracane do odpowiedniej długości. Nie skrócenie pazurów podczas pielęgnacji może powodować zakręcenie narzędzi podczas strzyżenia lub powikłań i ropiejących się poduszek.

obcinanie pazurów rzeszów
dbanie o oczy i uszy u zwierząt

Czyszczenie oczu, uszu u psa i kota

Drugim elementem kompleksowej pielęgnacji zwierząt w naszym salonie jest przemycie oczu i uszu preparatami do tego należącymi. Czasami zwierzęta mają zapchany kanał słuchowy włosami, które także wyrywam w celach profilaktycznych i higienicznych. Nie zostaje usuwana z nich woskowina, która powinna chronić uszy psa. Większe zabiegi i problemy zapalne zawsze informuje i zalecam pobyt u weterynarza. Wszystkie niepokojące sygnały omawiam i informuje.

Mycie zębów u zwierząt

MYCIE I CZYSZCZENIE
W salonie jest możliwość mycia zębów pastą specjalną np. o zapachu kabanosa. Częste mycie powoduje iż kamień nazębny nie występuje.
W salonie jest także możliwość usunięcia kamienia nazębnego skalarem by zapobiec zapaleniu dziąseł i próchnicy.

mycie zebow u zwierzat rzeszow
usuwanie insektów u psa rzeszów

Usuwanie pcheł i kleszczy

W naszym salonie zapewniamy usunięcie pcheł i kleszczy. Zwierzęta przed zabiegiem są dobrze wyczesane po czym trafiają do kąpieli, gdzie przy użyciu szamponu, insekty są usuwane. Odpowiednia kosmetyka jest pielęgnacją prewencyjną, która także pomoże w kłopotliwych sytuacjach skórnych i przy ponownym pojawieniem się pasożytów. Natomiast kleszcze są usuwane mechanicznie odpowiednimi przyborami. Doradzimy także jak unikać kłopotów z pasożytami i polecimy dobór kosmetyków.