Potocznie York
Pielęgnacja małego Yorka zaczyna się bardzo wcześnie zaraz po wcześniejszych szczepieniach weterynaryjnych. Zazwyczaj jest to kiedy piesek osiąga około 4 miesięcy. Bardzo ważne jest aby szybko przyzwyczaić szczenię do pielęgnacji. Na pierwszej wizycie są tzw. Oględziny i adaptacja psa. Kiedy piesek nam pozwala na pielęgnację następuje wyczesanie i kąpanie. Potem następuje suszenie a następuje strzyżenie łapek i mordki.

Yorki posiadają tylko okrywę włosową zewnętrzną więc trzeba zadbać o jego właściwą termoregulacje. Strzyżemy odpowiednio do temperatury i zakładamy ubranka zimą. Jak już wspomniałam Yorki nie mają okrywy włosowej wewnętrznej podszerstka. I jest bardzo ważne aby York miał ciepło zimą i chłodno latem. Nie ma znaczenia co do długości włosa u psa jeśli chodzi o termoregulacje. Sam włos zewnętrzny nie jest wstanie utrzymać ciepła psa ani ochłodzić. Szata Yorka jest ciemna i powoduje większe nagrzanie na słońcu. Ważne jest, aby nie golić za krótko szaty, aby piesek nie zmarzł i nie dostał udaru. Długą szatę trzeba papilotować w domu i bardzo o nią dbać w codziennej pielęgnacji.

Włos u psa jest jedwabisty i należy go nawilżać i odpowiednio o nie go zadbać. Używać szamponów nawilżających i odżywek, aby włos był zdrowy i się nie kołtunił. Należy Yorka kąpać co tydzień i obcinać pazurki co miesiąc lub dwa. Im lżejszy York tym ma mniejszą możliwość wycierania sobie pazurków. Ważne jest także, aby utrzymać zęby w dobrej kondycji. Yorki mają tendencje do próchnicy i zanieczyszczeń w mordzie. Często także trzeba dbać o oczy psa i je czyścić kosmetykami, a częstymi problem z oczami u Yorka są zapchane kanaliki łzowe. Można zobaczyć czasami że jorki mają zacieki koło oczu brązowe albo ropę, czasami wymaga aż interwencji weterynaryjnej, aby wyczyścić te kanaliki łzowe. Pielęgnacja Yorka nie musi być czasochłonna dla właściciela. Nasz salon groomerski zapewnia usługi pielęgnacyjne – nie tylko strzyżenie ale także pielęgnację łap, oczu, uszu czy zębów można u nas skorzystać z samej kąpieli z suszeniem i wyczesaniem. Strzyżenie okrywy włosowej u Yorka może być co 3msc. albo 4msc. Ważne, aby pies miał wygolone poduszki pod łapami i przystrzyżoną grzywę koło oczu. O takie zabiegi warto dbać regularnie co 3 tygodnie. Do codziennej pielęgnacji należą przemywanie oczek, czesanie i kontrola zębów i jamy ustnej.

pielęgnacja yorka / yorkshire terrier

Usługi dla Yorka w naszym salonie to:

  1. Kąpiel z suszeniem (weekend dla psa) – 15 min
  2. Kąpiel z suszeniem plus pielęgnacja oczu, uszu, łap – 30 min
  3. Mycie zębów – 15 min
  4. Full service – usługa kompleksowa na piątkę – 1h i 15 min
  5. Usługa sezonowa – pielęgnacja oczu, uszu, łap, plus modelowanie – 30 min
  6. Wizyta „1’’ szczenię i adaptacja  – około 1h

Rezerwacje

Zarezerwuj online na Booksy